وظیفه اصلی بخش خدمات فنی در هر کتابخانه ای انتخاب، سفارش، خرید، ثبت، سازماندهی، آماده سازی منابع مورد نیاز کتابخانه، ورود اطلاعات کتابشناختی منابع در نرم افزار، وجین، رسیدگی به امور کتابهای اهدایی و روزآمد نگهداشتن مجموعه کتابخانه می باشد.

مجموعه سازی کتابخانه دانشکده تغذیه از طریق شرکت در نمایشگاههای بین المللی کتاب، مکاتبه با بعضی از ناشرین دولتی ایران و درخواست کتابهای مورد نظر، و دریافت هدایا از طرف اساتید و دانشجویان دانشکده ، و بعضی از نهادها، دانشکده ها ... می باشد.

امر انتخاب کتاب از طریق نظرخواهی از اعضا هیئت علمی و دانشجویان انجام می گیرد. با شروع نمایشگاههای بین المللی کتاب از اعضا هیئت علمی و  دانشجویان درخواست می شود تا با مراجعه به سایت نمایشگاه ، اطلاعات کتابهای مورد نظرشان را تهیه و به کتابخانه اعلام نمایند. همچنین کتابخانه افراد را راهنمایی کرده تا جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به کتابهای ارائه شده در نمایشگاه ، به سایت آمازون مراجعه کنند. سپس " کتابهای انتخابی " بعد از بررسیهای لازم و تائید ریاست محترم کتابخانه ، خریداری می گردد.

تاکنون در هنگام خرید از نمایشگاه یکی از اعضا هیئت علمی با حضور در نمایشگاه و بررسی محتوای کتابها ، کتابخانه را در امر انتخاب با ارزشترین و مهمترین کتابهای مورد نیاز بر اساس اولویت راهنمایی کرده است.

همچنین با شرکت در نمایشگاه " مرکز کتب دیجیتال " ،کتابهای الکترونیک (E-book ) در قالب فایل pdf که بر روی دیسک فشرده رایت شده، تهیه می شود.

پایان نامه های دانشجویان دانشکده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تخصصی از دیگر منابعی می باشد که بعد از ثبت و آماده سازی در مجموعه کتابخانه نگهداری می شود. اطلاعات کتابشناختی پایان نامه ها وارد نرم افزار کتابداری تحت وب کتابخانه های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران به نام " آذرسا " شده و نمایه سازی می شود. دسترسی به نرم افزار فوق به منظور جستجو و بازیابی منابع برای همگان ، از طریق مرورگر Mozilla  امکان پذیر است.

در صورت تمایل برای جستجوی منابع ،کلیک نمائید: http://lib.tums.ac.ir                                                                                                             

از دیگر وظایف این بخش، اطلاع رسانی در مورد اخبار نمایشگاههای کتاب و تازه های کتابخانه می باشد.

 تازه های کتابخانه   http://lib.tums.ac.ir

 اخبار و اطلاعیه ها http://lib.tums.ac.ir

دسترسی های سریع

در قسمت زیر می توانید با یک کلیک به مهم ترین بخش های سایت دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دسترسی داشته باشید.