همایش کارآفرینی و خلق ثروت مبتنی بر دانش در دانشگاه نسل سوم در دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی 1398/08/20

نشست حمایت‌ها و تسهیلات مالی طرح‌های فناورانه و کسب‌وکاردانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی 1398/07/21

هفتمین جلسه شورای ارتباط با صنعت دانشکده1398/06/25

جلسه کمیته مشورتی معاونت پژوهشی دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی 98/04/24

جلسه شورای ارتباط با صنعت1398/03/28

کارگاه یک روزه فرآیند ثبت اختراع در ایران 1398/02/31

کارگاه "آشنایی با فرآیند اجرایی طرح های ارتباط با صنعت "1397/10/10

حضور دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی در جشنواره علم برای همه1397/08/20

جلسه شورای ارتباط با صنعت دانشکده علوم تغذیه مورخ25/6/97
در ابتدای جلسه دکتر آزادبخت به ارایه توضیحاتی در خصوص فلوچارت ثبت طرح های ارتباط با صنعت پرداخته و با نظرات اعضا فلوچارت مربوطه مورد ارزیابی قرار گرفت. در ادامه اعضا نقطه نظرات خویش را در خصوص سهم ریالی مجریان و نیز چگونگی حضور مجریان تمام وقت در طرح های ارتباط با صنعت ابراز کردند. سپس طرح دکتر نوروزی مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت

 

جلسه شورای ارتباط با صنعت دانشکده علوم تغذیه مورخ10/7/97

در ابتدای جلسه دکتر آزادبخت(معاون پژوهشی دانشکده) مصوبات جلسه قبلی شورا را یادآوری کردند که بر اساس آیین نامه شورای ارتباط با صنعت، تعریف طرح های مربوطه مشخص شد. در ادامه نیز نحوه مشارکت اعضای هیات علمی در طرح های ارتباط با صنعت براساس آیین نامه ارایه شد. سپس در خصوص پیش نویس سهم مجریان در طرح های ارتباط با صنعت مذاکره صورت گرفت و اعضای محترم شورا نظرات خود را ارایه دادند

"همایش پژوهش های نوین در حوزه R&D و شرکت های برتر صنایع غذایی با محوریت فرآورده های لبنی" چهارم اسفند ماه و همزمان با یازدهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی (جایزه علمی دکتر هدایت) و دهمین جشنواره شهاب برگزار می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش مراجعه نمایید:  http://ifstafestival.ir

 

جشن روز پژوهش 

  به مناسبت هفته پژوهش مراسم تقدیر از دانشجویان برتر در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد با حضور آقای دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری ، خانم دکتر پروین پاسالار رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه، آقای دکتر حسن پور در دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی برگزار شد.در این نشست تعدادی از اعضای هیات علمی و دانشجویان مشکلات و پیشنهادات خود را در زمینه امور پژوهشی مطرح نمودند.آقای دکتر صحراییان در پاسخ به موضوع کمبود بودجه پژوهشی برای طرح های تحقیقاتی، به تلاش اساتید در زمینه کسب گرنت های تحقیقاتی خارج از دانشگاه در اتباط با صنعت تاکید داشتند، شرح خبر این جلسه در سایت دانشکده قرار دارد.

 

برگزاری همزمان ششمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی ساخت ایران و نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور

دانشگاه علوم پزشکی تهران با ارائه 5 محصول در حوزه تجهیزات پزشکی در ششمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که از 3 تا 6 دی ماه 97 در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود، حضور فعال داشت.

 

برگزاری کارگاه آشنایی با فرآیند اجرایی طرح های ارتباط با صنعت

کارگاه آشنایی با فرآیند اجرایی طرح های ارتباط با صنعت با سخنرانی خانم دکتر شاهنده، مسئول گروه ارتباط با صنعت دانشگاه در محل دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی برگزار شد. در این نشست صمیمانه که با حضور ریاست دانشکده و جمعی از اعضای هیئت رئیسه، هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشکده برگزار شد، فرایند طرح های ارتباط با صنعت از ابتدا تا مرحله تصویب و اجرایی شدن آنها بررسی شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر آزادبخت، معاون پژوهشی دانشکده ضمن خوش آمد گویی و تشکر از حضور مسئولین دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی در ارتباط با طرح های ارتباط با صنعت تاکید کردند و به عدم اطلاع کافی جمع کثیری از اعصای هیئت علمی و دانشجویان طبق نظرسنجی انجام شده در شهریور 1397 در دانشکده اشاره نمودند. پس از آن خانم دکتر شاهنده پس از ارائه تاریخچه ای از تاسیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، به معرفی سازمان های مالی حمایت کننده از طرح های تحقیقاتی و خدماتی ارتباط با صنعت و نوع حمایت آنها پرداختند. در ادامه اصلی ترین روش های ارتباطی دانشگاه با صنعت بیان شد و همچنین توضیحاتی در خصوص روند تصویب این طرح ها صورت ارائه شد. در پایان به سوالات شرکت کنندگان در کارگاه پاسخ داده شد.

جلسه ماهانه معاونت پژهشی دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی

جلسه  ماهانه معاونت پژهشی دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی با سخنرانی آقای مصطفی صابریان کارشناس واحد ارتباط با صنعت این دانشکده  با موضوع آشنایی با تدوین طرح کسب و کار ( Business plan) با حضور دکتر حسین زاده رییس دانشکده، دکتر لیلا آزادبخت معاون پژوهشی، اعضای هیئت علمی ، کارشناسان و دانشجویان این دانشکده برگزار شد.

بسمه تعالی

 

گزارش برگزاری کارگاه "فرآیند ثبت اختراع در ایران"

کارگاه یک روزه فرآیند ثبت اختراع در ایران در تاریخ 31/2/98 در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم تغذیه و رژیم شمناسی برگزار شد. تدریس این کارگاه توسط خانم رحمانی از دفتر ثبت اختراعات و اکتشافات دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد.

این کارگاه با حضور آقای دکتر حسین زاده ریاست دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی برگزار شد، و شرکت کنندگان از مراکز مختلف دانشگاه حضور داشتند. در کارگاه فرآیند ثبت اختراع در ایران در مدت 4 ساعت مطالبی در خصوص ثبت اخنراع در ایران و قوانین و مقرارات تابعه بیان شد. مهمترین مباحث مطرح شده در این کارگاه شامل:

  • تعریف اختراع و فرآیندهایی که شامل قانون ثبت اختراع است؛
  • نحوه درخواست ثبت اختراع در ایران؛
  • فرآیند نوشتن اظهارنامه ثبت اختراع؛
  • نحوه ارجاع و استعلام از مراکز ذیصلاح؛
  • چالش های موجود در نحوه نگارش اظهارنامه؛
  • پرسش و پاسخ و بیان مشکلات و تجارب حضار در روند ثبت اختراع؛

  

دسترسی های سریع

در قسمت زیر می توانید با یک کلیک به مهم ترین بخش های سایت دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دسترسی داشته باشید.